Die. Sht 27th, 2020

Përkujtohet trajneri legjendar Lah Nimani për 6-vjetor

1 min read

1111Prishtinë, 15 shkurt 2014 – Familjarë, miq, shokë, kolegë dhe të tjerë janë mbledhur për të përkujtuar veprën e trajnerit legjendar Lah Nimani me rastin e 6-vjetorit të ndarjes nga jeta. Të prirë nga vëllai Mustafë dhe i biri Istrefi, shoku i ngushtë Bardhyl Nushi dhe bashkëpuntori i parë trajneri Sefedin Braha me ish-boksierët Beqir Berisha, Afrim Majanci, Fatmir Makolli, Agim Latifi, Naser Bajrami, Esat Krajkova, Elmaz 1112111311141115Bajrami, Besim Brahimi etj, ishin aty për të respektuar veprën e tij.

Në këtë ngjarje dhe respekti ishin edhe pjesëtari i FboxprofK-së, Nexhi Zeka, si dhe agjencioni Kosova Boxing me Artan Verbicën dhe Shpend Ahmetin si dhe trajneri i KB. Drita, Musli Zymberi.

Në këtë ngjarje ftesës së përbashkët nuk iu përgjigjë Federata e Boksit e Kosovës e cila injoroj homazhet e përbashkëta. Organi më i madh i boksit në Kosovë edhe një herë tregoi se ka probleme të mbrendshme dhe injorancë bashkpunimi me të tjerët. Kjo e dëmton imazhin e boksit tek ne dhe nuk ka koment duke mos respektuar vetë figurën e Lah Nimanit, pastaj ftesës së trajnerit Sefedin Braha dhe familjarëve tjerë Nimani që bashkarisht të respektojnë figurën e Lah Nimanit.

Turp për gjithë kreun e FboxK-së.

Kosovaboxing.org
15 shkurt 2014 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

RTK

RTKLive
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.

php shell shell indir https://phpshell.me shell download https://shelldownload.xyz php shell shell indir Buy Rick Simpson Oil Kenevir Yağı instagram takipçi paketleri twitter takipçi paketleri ankara escort bayan ankara escort kızlar altyazılı porno medyum medyum medyum escort istanbul escort istanbul Rokettube Lidyabet Bahis medyum medyum canlı casino siteleri 2020 jigolo sitesi trbet Replika Saat romabet giriş romabet giriş viagra sipariş bağlama büyüsü ankara escort Weed Store detaylı iç temizlik weed for sale taraftarium24