Orial Kolaj (19-5-0, 12 KO) do të sfidon titullin e kampionit evropian (versioni EBU) në kategorinë gjysëm të rënd me 13 prill në Halle të Gjermanisë. Ai përballë do të ketë kampionin aktual, gjermanin Dominic Boesel (28-1-0, 10 KO).

Ky meç do të jetë i një rëndësie të madhe për Kolajn i cili ka rastin të shpallet kampion evropian për herë të parë. Boesel nuk ka treguar ndonjë formë të mirë në vitet e fundit dhe ky rast do të jetë jetik për boksierin tonë.

Dueli i tyre do të zhvillohet me 13 prill në Erdgas Sporthalle në Halle të Gjermanisë.

Kosova Boxing do t`ju sjell për lexuesit tanë një intervistë ekskluzive nga boksieri ynë Orial Kolaj para kësaj përballje.

www.kosovaboxing.org
26 shkurt 2019