Hën. Qer 1st, 2020

Ndërron jetë Skender Kurti

1 min read

Skender Kurti nuk ka arritur të fiton betejën e tij të fundit kundër virusit pandemik, Covid 19. Ai sot në spitalin e Tiranës ndërroi jetë. Ky lajm erdhi në redaksinë tonë duke na bërë të mërzitemi pa masë.

Në vazhdimësi ishim në kontakt më djalin e Skenderit, Renaton. Ai u diognastifikua me Covid 19 me 20 mars, ndërsa që pesë ditë më pas me 25 mars, Kurti pati vdekje klinike. Të nesërmen me 26 mars Kurti u zgjua për dy orë por më pastaj prapë u gjet në komë. I gjithë personeli mjekësor në Spitalin e Tiranës luftoi për te duke e mbajtur me ditë të tëra me oksigjen duke bërë të pamundërën, por si duket ishte e kotë dhe ai sot me 5 prill i dha lamtumirën. Kurti ishte 61-vjeçar.

Agjencioni Kosova Boxing shprehë ngushllime Familjes Kurti dhe gjithë klubit të boksit Tirana dhe poashtu Kombëtarës së Shqipërisë.

I leht qoftë dheu yt, Neri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

RTK

RTKLive
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.