RTK

RTKLive
31 Janar, 2023

Matjet zyrtare nga Milano: Mati 65.8 kg, Baranov 66.2 kg

1 min read

Milano, Itali, 30 shtator 2021 – Janë zhvilluar matjet zyrtare sot në Milano të Italisë, ku boksieri ynë Reshat Mati do të zhvillon meçin e tij të njëmbëdhjet në boksin profesionist. Reshat Mati (10-0, 7 KO) do të ketë përballë ukrainasin, Vladyslav Baranov (7-10-2, 5 KO). Dueli do të zhvillohet në tetë raunde.

Mati ishte 66.5 kg apo 146.8 pound, ndërsa ukrainasi Baranov ishte 66.2 kg apo 148.10 pound.

Dueli Mati dhe Baranov do të jetë parameç i duelit kryesor, ndërmjet italianit Daniele Scardina (19-0, 15 KO) dhe gjermanit Juregen Doberstain (26-4-1, 7 KO) e vlefshme për titullin WBO Inter-continental në kategorinë super të mesme.

Duelin Mati dhe Baranov mund ta përcjellni drejtpërdrejt nga ora 18:00 me kohë Italiane dhe evropiane, ndërsa 12:00 të ditës me kohë amerikane, në Youtube channel të Matchroom.

www.kosovaboxing.org 
30 shtator 2021 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.