RTK

RTKLive
6 Tetor, 2022

Matjet zyrtare nga Bazeli – Gjergjaj 111.4 kg, ndërsa Dominguez 104.8 kg

1 min read

Drejtperdrejt nga Bazel – Artan Verbica

arnold gjergjaj vs. dario dominguezBazel, Zvicer, 10 maj – Sonte në Bazel janë mbajtur matjet zyrtare para përballjes së nesërme të boksierit tonë Arnold Gjergjaj dhe argjentinasit Dario Dominguez. Gjergjaj doli të jetë 111.4 kilogramë, ndërsa argjentinasi Dominguez 104.8 kilogramë.

Gjergjaj dukej mjaft i fokusuar para përballjes, ndonëse tregoi respekt për boksierin Dominguez. Ai nesër mbrëma do të synoj fitoren e 22-të në karrierë.

Në këtë mbrëmje do të boksoj edhe Nasi Hani i cili përball do të ketë boksierin nga Polonia Martin David Islas.

Kosovaboxing.org
10 maj 2013

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.