Mër. Pri 1st, 2020

Mati i gatshëm për duelin e nesërm

1 min read

Reshat Mati ka mësuar kundërshtarin e radhës, ai do të jetë afrikani nga Tanzania Abdallah Luanja.

Luanja ka 13 fitore,7 humbje dhe 2 barazime. Përkundër tij Mati ka vetëm 6 fitore në po aq meçe, i cili njeh vetëm fitoret, i pamposhtur.

Meçi i tyre do të mbahet në Manchester Arena në Britaninë e Madhe. Ky do të jetë meçi i parë për Matin në Evropë. Ai gjashtë meçet e para të boksit profesionist i ka zhvilluar në SHBA.

Parashihet të jetë një meç me rezulatat shumë enigmë, për shkak se ky kundërshar i përzgjedhur është i fortë dhe Mati duhet të jetë mjaftë mirë i përqëndruar në këtë meç duke mos e nënqmuar kundërshtarin.

Aurora Vërbica
6 mars 2020
 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

RTK

RTKLive
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.