RTK

RTKLive
31 Janar, 2023

Manny Pacquiao boksieri më i mirë në planet

1 min read

nga Krenar Fejzullahu, 27 Maj 2010 – Nga 1Prill deri me 25 Maj në web-faqen East Side Boxing është votuar nga lexuesit, analistët, ekspertët e shumë njohës të boksit për më të mirin boksier në planet. Me shumicë votash doli Manny Pacquiao me 1125 vota, i përcjellur nga Floyd Mayweather me 1113 dhe Chad Dawson me 666, e kështu me radhë. Kosovaboxing.org e cila poashtu është pjesë e bashkëpunimit për shumë vite me web-faqen botërore më të mirë në botë, ju sjell këtë ranklistë:

1. Manny Pacquiao – 1125
2. Floyd Mayweather – 1113
3. Chad Dawson – 666
4. Paul Williams – 600
5. Juan Manuel Marquez – 570
6. Sergio Martinez – 522
7. Wladamir Klitschko – 436
8. Shane Mosley – 216
9. Nonito Donaire – 191
10. Tim Bradley – 188
11. Fernando Montiel – 101
12. Andre Ward – 77
13. Miguel Cotto – 76
14. Lucian Bute – 75
15. Bernard Hopkins – 69

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.