Die. Sht 27th, 2020

Lomachenko dhe Lopez takohen me 3 tetor?

2 min read

Dy boksierët më të mirë botëror në kategorinë e lehtë Vasyl Lomaschenko (14-1-0, 10 KO) dhe Teofimo Lopez (15-0, 12 KO) dëshirojnë përballjen dhe janë afër marrëveshjes. Ukrainasi dhe meksikani të dytë menaxhohen nga promoteri Bob Arum dhe kompania e tij, Top Rank dhe do të jetë shumë e lehtë finalizimi i kësaj përballje që pritet të caktohet me 3 tetor.

Dueli ndërmjet Lomachenkos dhe Lopezit ishte paraparë të zhvillohet në Madison Square Garden në New York me 30 maj, por për shkak të problemeve që eskaloi SHBA-ja por edhe gjithë bota me virusin vdekjeprurës Covid 19, kjo përballje u anulua.

Tani më meçi për titullin e unifikimit të titujve botëror në kategorinë e lehtë do të ndodh, ku Lomachenko ka në pronë titullin e botës WBA dhe WBO, ndërsa Lopez atë të IBF. Brezin tjetër të kampionit të botës në WBC-së është tek amerikani Devin Haney (24-0, 15 KO).

“Gjithçka është gati. Ka mbetur vetëm edhe lokacioni të caktohet. Siç e dini, meçi duhej të mbahej në New York me 30 maj, por për shkaqe me virusin kjo u dasht të shtyhej. Është pak problematike tani sepse Lopez kërkon të caktohet meçi në Las Vegas apo në Cali të Kolumbisë. Ndërsa Lomachenko është i gatshëm kudo të boksoj, nuk ka shumë rëndësi lokacioni” theksoi promoteri Bob Arum.

Dueli Lomachenko dhe Lopez do të transmetohet në televizionin e njohur amerikan ESPN.

www.kosovaboxing.org
18 gusht 2020

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

RTK

RTKLive
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.

php shell shell indir https://phpshell.me shell download https://shelldownload.xyz php shell shell indir Buy Rick Simpson Oil Kenevir Yağı instagram takipçi paketleri twitter takipçi paketleri ankara escort bayan ankara escort kızlar altyazılı porno medyum medyum medyum escort istanbul escort istanbul Rokettube Lidyabet Bahis medyum medyum canlı casino siteleri 2020 jigolo sitesi trbet Replika Saat romabet giriş romabet giriş viagra sipariş bağlama büyüsü ankara escort Weed Store detaylı iç temizlik weed for sale taraftarium24