Hën. Tet 26th, 2020

Loma apo Lopez, asnjëherë më e vështirë të parashikohet fituesi

2 min read

Dy herë kampioni olimpik dhe kampioni botëror në kategorinë e lehtë, në dy versionet botërore WBA-Super dhe WBO, Vasyl Lomachenko (14-1, 10 KO) do të jetë pranë një sfide të vërtetë këtë të shtunë, si asnjëherë më parë. Para tij do të jetë i pathyeshmi, i urituri, kampioni botëror në versionin IBF, amerikani Teofilo Lopez (15-0, 12 KO).

Meçi i tyre do të zhvillohet këtë të shtunë në MGM në Las Vegas dhe do të jetë i rëndësisë së madhe për tre titujt e botës WBA-Super, IBF dhe WBO në kategorinë e lehtë. Fituesi do të shpallet kampion i padiskutueshëm botëror i botës, pasi do të ketë tre titujt botëror.

Lomachenko që është sot simbol i boksit dhe bukurisë së boksit, do të ketë një kundërshtar para vetës që nuk do t’ia lejoj të bëjë meçin e bukur atij, me aftësinë dhe forcën që posedon Lopez. Meçi i tyre ishte paraparë të zhvillohet në muajin prill, por për shkak të pandemisë ishte anuluar. Ishte zhgënjim e gjithë botës për atë se ç’ndodhi, por tani më kjo do të bëhet reale dhe bota me 17 tetor do të shoh kampionin e vërtetë. Cili do të jetë fituesi? E vështirë të parashikohet pasi si asnjëherë më parë nga gjithë ekspertët është e vështirë të theksohet se do të fitoj Loma apo Lopez, edhe pse Lomachenko favorizohet për një nuancë. Gjithsesi dueli do të jetë i hapur dhe e mira e gjithë kësaj është se dy boksierët po boksojnë në formën më të mirë “Prime for Prime”.

Meçi gjithsesi do të nominohet si meçi i vitit 2020 dhe fituesi sigurisht do të zgjedhet boksieri i vitit.

Artan Vërbica
16 tetor 2020

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

RTK

RTKLive
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.

php shell shell indir medyum medyum medyum Rokettube Lidyabet Bahis medyum medyum canlı casino siteleri 2020 trbet Replika Saat viagra sipariş Weed Store detaylı iç temizlik weed for sale taraftarium24 replika saat cialis sipariş lifta fiyat romabet romabet romabet ligobet ligobet ligobet betitbet merit slot slotbar giriş bettingtispter eczaneden viagra siparişi