Die. Sht 27th, 2020

Las Vegas mund të pret revanshin Joshua dhe Klitschko

2 min read

Kampioni i botës në dy versionet WBA dhe IBF, Anthony Joshua do të mbrojë titujt e botës në mekën e boksit botëror në Las Vegas. 

Joshua i cili mposhti Wladimir Klitschkon në prill të këtij viti me nakaut teknik në raund të 11-të, ka në kontratë që të boksoj sërish me ukrainasin, por gjithçka do të vendosët nga vetë Klitschko nëse dëshiron të boksoj sërish me Joshuan. 

Dueli i parë ndërmjet Joshuas dhe Klitschkos ishte mjaft interesant. E gjithë bota ishte nën ethe se cili do të triumfoj, ku pati rikthime nga dy boksierët, ndërsa që në momentin vendimtar ishte Joshua triumfues. Tani të gjithë adhuruesit e boksit dëshirojnë të shohin revanshin e tyre, por kjo do të varret kryesisht nga Klitschko. 

“Topi është në pjesën e Klitschkos. Unë i kam ofruar revanshin, ndërsa ai do të vendos a do të boksoj sërish me mua apo jo” theksoi Joshua për Sky Sport. 

“Unë do të vazhdoj karrierën time, po boksoj Klitschko me mua, ose jo. Në opcionin B e kemi bullgarin Kubrat Pulev i cili është mandatori zyrtar. Por, dëshira ime është që prapë të boksoj me Klitschkon e pastaj me Pulev” theksoi Joshua. 

“Las Vegas është mundësia më e mirë” thotë Joshua. “Njerzit nuk do të mendojnë shumë rreth udhëtimit sepse do të jetë edhe më tërheqëse të vizitojnë Vegasin e të njëjtën kohë të shohin revanshin tonë. Vegas do të na jap edhe më shumë motivim dhe do të jetë luftë e përgjakshme sërish” përfundoi Joshua. 

Artan Vërbica
20 korrik 2017 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

RTK

RTKLive
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.

php shell shell indir https://phpshell.me shell download https://shelldownload.xyz php shell shell indir Buy Rick Simpson Oil Kenevir Yağı instagram takipçi paketleri twitter takipçi paketleri ankara escort bayan ankara escort kızlar altyazılı porno medyum medyum medyum escort istanbul escort istanbul Rokettube Lidyabet Bahis medyum medyum canlı casino siteleri 2020 jigolo sitesi trbet Replika Saat romabet giriş romabet giriş viagra sipariş bağlama büyüsü ankara escort Weed Store detaylı iç temizlik weed for sale taraftarium24