RTK

RTKLive
14 Gusht, 2022

Kosova me tre boksier, Shqipëria me katër boksier në kampionatin evropian në Samokov të Bullgarisë

1 min read

Kampionati Evropian - LogoKampionati Evropian do të mbahet nga data 7 deri 15 gusht në qytetin Samokov të Bullgarisë. Ky do të jetë kampionati i 41-të evropian i boksit amator.

Sipas organizatorit kanë konfirmuar gjithsejt 37-të shtete pjesëmarrëse me gjithsejt 241 boksier dhe 107 trajner.

Kosova do të marrë pjesë me tre boksier: Armend Xhoxhaj (81 kg), Pirro Çuni (91 kg) dhe Fisnik Muharremi (+91 kg).

Shqipëria do të marrë pjesë me katër boksier: Krenar Zeneli (56 kg), Albi Sorra (69 kg), Asmer Bilalli (75 kg) dhe Kristian Demaj (91 kg).

Kosova Boxing do t`ju sjellë më të rejat nga kompeticion ku njëherit ju urojmë suksese të gjithë boksierëve tanë.

Kosovaboxing.org
6 gusht 2015

 

 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.