Mër. Gus 12th, 2020

Klitschko me i rëndë se Povetkin për 6.2 kg

1 min read

Heavyweight boxing world champion Vladimir Klitschko of Ukraine shakes hands with challenger Alexander Povetkin of Russia during an official weigh-in on the eve of their title fight in MoscowMoskë, 4 tetor 2013 – Janë mbajtur peshimet zyrtare para ndeshjes së neserme ndërmjet Wladimir Klitschko dhe Alexander Povetkin, dule i vlefshëm për titujt e kampionëve  WBA Super, IBF, WBO, dhe IBO. Dy boksierët janë dukur të kujdesshëm dhe të matur para përballjes. Në peshore ishte boksieri rus, Povetkin i cili u ngjit duke dalur 102.4 kg. Ndërsa pas tij në peshore erdhi kampioni aktual botëror, Wladimir Klitschko i cili ishte për 6. 2 kg më i rëndë, gjegjësisht 109. 6 kg.

Këtë meç mund të shiqoni nesër nga ora 21:00 në televizionin gjerman, RTL drejtpërdrejt. Si çdo herë edhe kësaj radhe ky meç do të analizohet nga Ikona e boksit tonë Luan Krasniqi, i cili do të analizojë të priturat dhe befasitë e këtij super meçi.

Kosovaboxing.org
4 tetor 2013

 

 

15 thoughts on “Klitschko me i rëndë se Povetkin për 6.2 kg

  1. 8-9 Runda jon shit me rrekllama e tani ja nisin mu rreh kta amo nuk rrehen ne disciplin olimpike po ne at tjetren po nejse se spo ka kuptim me lof ksajt se sen svyjn dyt

  2. Klitshko eshte ne topform kurse Povetkin nese deshiron te shkruhet ne histori te Boksit botror duhet te bej te pamunduren dhe ta mund Kliqkon edhe ata me refer se ne Ring jo, mendimi im.

  3. Do jete nje ndeshje monotone qe do perfundoj me pike. do jete nje ndeshje si gjithe ndeshjet e tjera te Klitschko, ku ai del fitues, thjesht do fitoj me pike.

  4. NES NDERHYN NAFIJA RUSE JA KINDAPOJNE NAJ ANDARE TE FAMILES MUNDET ME HUMBE WLADIMIRI ME PRESONINE E FAMILES,,OK,,PO NES E LE MA BOKSU PA NDONI PRESONE KA ME RE SI TE DUHSHE VET,,,,EDHE KY MEQ PER WLADIMIRE ESHE I VLERSHE PER VERSONIN WBA OK,,,,WLADIMIRI E POSEDONE TITLIN SUPER KAMPIJONE NE WBA,, PO JO EDHE TITLIN WBA ,,,,,OK

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

RTK

RTKLive
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.