Die. Sht 27th, 2020

Jetmir Kuqi ka realizuar fitoren e dytë në boksin profesionist

1 min read

Palestra Qazim Dervishi, Shkodër – Boksieri shkodran, Jetmir Kuqi 2-0 (2 KO) ka realizuar fitoren e dytë në boksin profesionist. Ai mposhti kundërshtarin nga Bullgaria, Rumen Kostov, 1 -23 (1 KO) me knock-out klasik në raund të pestë. Sikurse në boksin amator që kishte suksese edhe në boksin profesionist po shkëlqen.

Dueli filloi me dominim të plotë nga boksieri ynë i cili nga raundi në raund ngrite tempon. Në raundin e tretë Kuqi, tre herë i dha knock-down bullgarit. Fundi për Kostov erdhi në raundin e pestë kur Kuqi e plandosi përfundimisht në dysheme duke kënaqur publikun shkodran. Gjatë duelit Kuqi lëndoi arkadën mbi vetull por nuk është diçka serioze. Kuqi mund të paraqitet prapë me 2 Prill në Durrës. “Kam zhvilluar një luftë të mirë dhe ka qenë me rëndësi të madhe kjo fitore” deklaroi Kuqi për Kosovaboxing.org. “Ndoshta do të paraqitem me 2 Prill sërish në Durrës, por kjo do të dihet së shpejti, pasi që e lëndova arkadën ,dhe do të konsulltohem me mjekët se a do të jetë pengesë apo do të riaftsohem. Në fillim të javës do të bëjë kontrollimin mjekësor dhe do të shohim” theksoi Kuqi.

Me 2 Prill spekulohet se në ringun e Durrësit mund të paraqitet edhe boksieri i talentuar Haxhi Krasniqi.

Artan Vërbica
26 Mars 2010

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

RTK

RTKLive
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.

php shell shell indir https://phpshell.me shell download https://shelldownload.xyz php shell shell indir Buy Rick Simpson Oil Kenevir Yağı instagram takipçi paketleri twitter takipçi paketleri ankara escort bayan ankara escort kızlar altyazılı porno medyum medyum medyum escort istanbul escort istanbul Rokettube Lidyabet Bahis medyum medyum canlı casino siteleri 2020 jigolo sitesi trbet Replika Saat romabet giriş romabet giriş viagra sipariş bağlama büyüsü ankara escort Weed Store detaylı iç temizlik weed for sale taraftarium24