Mar. Sht 29th, 2020

Isufi nokauton Mishiqin në raund të tretë

1 min read

Shefat Isufi ka zhvilluar meç spaktakular sonte kundër kroatit Boshko Mishiq në Wiesbaden të Gjermanisë. Ai mposhti Mishiqin me nokauat në raund të tretë duke e goditur fortë me djathtën e tij, ku përpak e hodhi nga ringu, por ishte gjyqëtari Goran Filipoviq i cili mbajti për pak kroatin për të mos e gjetur edhe më e keqja.

Për Isufin kjo ishte fitorja jubilare e 30-ta në karrierë, karshi 4 humbjeve dhe dy barazimeve në 36 meçe. Ai ka një ngritje të madhe në dy-tre vitet e fundit duke qenë ndër boksierët më të mirë shqiptar për momentin. Për kundërshtarin e tij, Mishiq ishte kjo humbja e 13-të karshi 20 fitoreve në boksin profesionist. Mishiq shquhet si një boksier cilësor ku humbjet e tij nuk janë reala duke ditur dhe njohur kualitetin e tij, por që sonte kundër Isufit ishte jo i denjë, ku boksieri ynë nga Tërnoci i tregoi se është një klasë tjetër kundër tij.

Me këtë fitore Isufi bëri për vete edhe titullin internacional të Gjermanisë. Ai në vjeshtën e hershme pritet të zhvilloj meçin e radhës, sigurisht duke ngritur bilancin e tij në renditjet botërore.

www.kosovaboxing.org
18 korrik 2020

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

RTK

RTKLive
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.

php shell hacklink shell indir https://phpshell.me shell download https://shelldownload.xyz php shell shell indir Buy Rick Simpson Oil Kenevir Yağı instagram takipçi paketleri twitter takipçi paketleri ankara escort bayan ankara escort kızlar altyazılı porno medyum medyum medyum escort istanbul escort istanbul Rokettube Lidyabet Bahis medyum medyum canlı casino siteleri 2020 jigolo sitesi trbet Replika Saat romabet giriş romabet giriş viagra sipariş bağlama büyüsü ankara escort Weed Store detaylı iç temizlik weed for sale taraftarium24