Mar. Sht 29th, 2020

Ibrahim Balla fiton titullin e Australisë

1 min read

Ibrahim Balla - Australian ChampMelbourn Pavillon – Flemington, Victoria State, Australi, 7 gusht 2015 – Ibrahim Balla ka arritur të fitoj titullin e kampionit të Australisë në kategorinë bantam. Balla 8-0 (5 KO) mposhti Robert Lecio 16-22-1 (8 KO) pas dhjetë raundeve.

Ky triumf gëzoi të gjithë ekipin Balla duke e përfshirë vetë Ibrahimin, vëllain Qamilin i cili poashtu është boksier i sukseshëm, si dhe babain Nuriun dhe të tjerët. 

Familja Balla ka edhe kampionin tjetër, ai është Qamil Balla kampion i Australisë në kategorinë super të lehtë. Qamili 7-0-1 (3 KO) pritet që javën e ardhshme me 14 gusht të boksoj ndaj Will Sands 5-5-1 (2 KO). Dueli do të jetë në gjashtë raunde.

Kosova Boxing është mediumi i vetëm shqiptar që ka mbështetur që nga viti 2012 vëllezërit Balla. Poashtu Kosova Boxing ishte përkrah edhe Ibrahim Ballës në Lojrat Olimpike “Londra 2012” duke njoftuar opinionin se Balla ka origjinë shqiptare dhe mbron ngjyrat e Australisë.

Artan Vërbica
8 gusht 2015 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

RTK

RTKLive
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.

php shell hacklink shell indir https://phpshell.me shell download https://shelldownload.xyz php shell shell indir Buy Rick Simpson Oil Kenevir Yağı instagram takipçi paketleri twitter takipçi paketleri ankara escort bayan ankara escort kızlar altyazılı porno medyum medyum medyum escort istanbul escort istanbul Rokettube Lidyabet Bahis medyum medyum canlı casino siteleri 2020 jigolo sitesi trbet Replika Saat romabet giriş romabet giriş viagra sipariş bağlama büyüsü ankara escort Weed Store detaylı iç temizlik weed for sale taraftarium24