RTK

RTKLive
28 Qershor, 2022

Hadribeaj fiton titullin WBC Mediteran

1 min read

Florida, SHBA, 25 shtator 2021 – Ermal Hadribeaj (10-0-1, 5 KO) ka fituar titullin WBC Mediteran në kategorinë super velter. Ai mposhti grekun, Thodoris Ridzakis (4-2-1, 0 KO) me vendim unanim pas 10-raundeve.

Të tre gjyqëtarët i dhanë fitoren boksierit tonë, 97-93, 96-94 dhe 98-92.

www.kosovaboxing.org
26 shtator 2021

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.