RTK

RTKLive
6 Tetor, 2022

Granit Shala organizon mbrëmjen e parë në boksin profesionist

1 min read

Shala mbledh yjet gjermane, Elina Tissen, Bihes Barakat dhe Jama Saidi.

granit shala 2Promoteri i sapo emëruar me kompaninë promovuese të themeluar “Loxha Boxing Promotion”, Granit Shala do të organizoj një mbrëmje të boksit me 1 Qershor në qytetin Essen të Gjermanisë. Në këtë mbrëmje Shala do të mbledhë disa nga boksierët e njohur në Gjermani si kampionja e versionit GBU, Elina Tissen dhe boksierin e sukseshëm, Bihes Barakat. Poashtu Shala ka angazhuar që në këtë ngjarje të boksoj edhe boksieri nga Afganistani Jama Saidi. 

granit shala 1Ditë më parë Shala mbajti një konferencë për gazetar, ndërsa fotografitë nga ngjarje dhe të gjitha që parashihen Shala i tregon ekskluzivisht për Kosova Boxing. Elina Tissen do të mbroj titullin GBU kundër Dohris Koller.

“Kam bërë gjitha përgatitjet dhe me 1 Qershor në Essen do të jetë mbrëmja e parë e imja që do të organizoj. Të gjithë do të shohin suksesin tim” theksoi Shala për Kosova Boxing.

Kosovaboxing.org
9 Maj 2013

 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.