RTK

RTKLive
26 Janar, 2022

Gjithçka e gatshme për turneun tradicional “Pavarsia”

2 min read

Prishtinë, 12 Shkurt 2011 – Federata e Boksit të Kosovës ka bërë të gjitha përgaditjet për turneun e tretë me radhë tradicional “Pavarsia”. Në shtëpin e boksit po qëndron disponim i madh para këtij turneu. Të gjithë boksierët kanë arritur dhe do të jenë të gatshëm në ditën e neserme. Sekretari teknik i FboxK-së, Latif Demolli deklaroi për KosovaBoxing.org :” Pres që ky turne të jetë më i frytshëm se vitin e kaluar, për arsye se kemi paraparë që ky turne të paraqitet me boksier perspektiv nga Kosova por edhe nga vendet pjesëmarrëse. Ftojmë adhurues të shumtë që të jenë të pranishëm neser” tha Demolli. Duelet e neserme do të fillojnë nga ora 15:00 në palestrën e rinisë e sporteve dhe do të transmetohet drejtpërdrejt nga televizioni publik RTK.

Këto janë çiftet : 

1. 56kg. Lirim Bajrami – Kosovë   Kristijan Kovacevic – Mali i Zi  
2. 58kg. Përfaqesues nga Kosova   Arnoj Radacic – Mali i Zi  
3. 69kg. Besart Xhafa – Kosovë   Cosovic Benjamin – B. e H.  
4. 91kg. Flamur Elezaj – Kosovë   Perfaqesues nga Maqedonia  
5. 56kg. Fatos Ferizi – Kosovë   Ali Fredi – Maqedoni  
6. 60kg. Liridon Zeqiri – Kosovë   Mustafa Ibrahim – Maqedoni  
7. 64kg. Mahmut Gorda – Kosovë   Sergjo Sima –  Shqiperi  
8. 64kg. Gazmend Gashi – Kosovë   Përfaqesues nga Maqedonia  
9. 69kg. Burim Hasani – Kosovë   Branko Mirkovic – Mali i Zi  
10. 69kg. Fetah Leskovica – Kosovë   Haris Calakovic – B. e H.  
11. 75kg. Fatlum Zhuta – Maqedoni   Nersad Milicevic – Serbi  
12. 81kg. Egzon Muqolli – Kosovë   Tofik Mancaku – Shqiperi  

 

 

 

 

 
 

 

 


Gjyqtarë:
1.Latif Demolli – kryesor
2.Rrustem Konjuhi – Kosovë
3.Sreten Boskovic – Mali i Zi
4.Perlat Kurti – Shqipëri
5.Agim Tahiraj – Kosovë 
6.Rasim Rrustemi – Kosovë 
7.Fadil Bekteshi – m.kohe

Delegat : Sylejman Voca                                                      
Moderator: Artan Muhaxhiri
Mjeku kujdestar: Gani Halilaj                                            

Përgaditi : Artan Vërbica

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.