RTK

RTKLive
8 Gusht, 2022

Fatjon Murati humb padrejtësisht nga Simcic

1 min read

Maribor, Slloveni, 24 Mars 2012 – Fatjon Murati është dëmtuar rënd sonte në përballjen e tij kundër sllovenit Denis Simcic. Murati i cili dominoi gjatë gjithë meçit, në fund u nënvlerësua nga gjyqëtarët padrejtësisht. Murati fitoi të shumtën e raundeve por kjo si ndihmoi sonte. Gjashtë raundet e para ishin të barabarta, por nga raundi i 7-të, Murati dominoi plotësisht duke sjellur avantazh të dukshëm. Raundet 7, 8, 9 ishin më të mirat për Muratin, dhe poashtu në raundin e 9-të Simcic për shkak të goditjes nën brezë mori edhe vërejtje publike. Raundi i 10-të sërish i takoi Muratit, dhe poashtu i 11-ti, ku me kapje i shpëtoi KNOCK-OUT-it. Deri sa 12-të raunde u zhvilluan dhe kishim bindje që Murati do të dal fitues, në fund fitorja iu dha sllovenit. Kjo fitore u bë padrejtësisht. Kronikën na sjell njohësi i boksit Arben Aliu, i cili vlerësoi meçin shumë të padrejtë. Sipas Aliut, Murati ishte fitues.

Arben Aliu
24 Mars 2012

10 thoughts on “Fatjon Murati humb padrejtësisht nga Simcic

  1. i nderuar arben aliu faleminderit per informacionin por kete qe shkruan me larte eshten genjeshter,slloveni ishte bindshem me i mire se murati 11 runda ishte me i mire ku murati mori vetem rundin e 12 ku slloveni e humbi fuqine,ndersa ti i nderuar arben mos na genje shum eshume se ti je dobesia e sportit shqiptar ju gazetar te tille e rezoni vleren e boksit tone. matchi ishte mbrem direkt ne supersport te gjermanis kue kam percjell deri ne ore 12. dhe artan verbica ti e ngrite lart dhe shpetove boksin shqipetar por mos lejo ksi lloj gazetaresh te genjejn popullin me informacijone jo te verteta,un kam qe ai qe ndoqa matchin mbrem.murati stregoj asgje vecse trimeri.dukeshte qart se ishte boksier pa provoj.ju faleminderit

  2. Po mvjen keq mu shpreh veq hala performance ma te dobt se mbreme nuk kam pa e sidomos Fatjoni shume i papaster, shume here ndodhi qe ti jepet verejtje nga gjyqtari. Me lyftu per titull WBO me nje paraqitje te tille eshte turp. Mka zhgenjy shume…

  3. marre tju vjen qe zhdukni komentatet e njerezve le te din populli se vetem shqiptaret bejne kshu punsh,mirren me fjal ejo me pun.

  4. Fatjoni ishte me i mire pos ne raundin e 12 qe fatjoni i pranoj 2goditje te pasterta nga slloveni simqiq por ti ndoshta e paske ngaterru simqiqin me fatjonin po ja qe ka edhe ksi qe sja din vleren te vetit po e respektojn te hujin jemi msue na shqiptarët me respektu te hujain qe me ardh nje serrb i beogradit ne prishtin i folim serbisht me e rrespktu ma shum kshtu qe duheni me e dasht sportistin shqipetar edhe mos me ja hup vullnetin se po te ishte majt meqi ne gjermani fitorja kishte me ju dhan pa dyshim fatjonit po me keq ardhje mos shkruj ma kunder sportisteve shqipetare. por nese je nje dan qe e njoh qe jeton ne slloveni nuk te za per te madhe se ski sy per me percjell boksin por vetem ki simpati per sllovenet pasi qe punon ne slloveni dhe i ke sllovenet ne zemer
    Me Rrespekt A.ALIU

  5. pershendetje bujari nga peja une e kom pa meqin fatjon murati dhe denis simcic dhe ka qen nje meq i kualitetit mesatarisht i larte. por sa i per ket fituesit i takon fatjon muratit dikun per 8 runda kan qene te fatjon muratit por sa i per ket analizes apo komenteve aty ka te drejte secili me dhan mendimin e vet. une e pergezoj zotëri arben aliu-n qe e ka dhan nje vleresim te drejte edhe pse se kam ndegju ket emer ndonjeher.unë uroj qe shqiptaret te ken fat herave tjera ku do qe jen dhe mos te jen te pa fat si te shtunen fatjoni, te kan shikues optimist e jo njerez pesimista. gjith ashtu ju ftoj te gjitheve qe te vini ne peje me 21 prill per ta shikar meqin shpetim shalea vs peter sipos dhe besar nimanit MIRE SE VINI NE PEJE NE PALESTREN KARAGAQ.

  6. ooooo njerz ne vend te huj qka smunet me ndodh edhe padrejtsi mirpo per me fitu duhet qe qdo kush te fitoj me nokaut se per me pik zor qe fiton naj shqiptar se me than te drejten nuk kemi imazh te mir ne shqiptart tung ju pershendes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.