Mar. Gus 11th, 2020

Fabiana Bytyqi shërohet plotësisht nga Covid 19

1 min read

Boksierja jonë e mirënjohur Fabiana Bytyqi është shëruar plotësisht nga virusi Covid 19 i njohur si Corona.

Fabiana u diognastifikua me 12 mars me Covid 19. Ajo që nga fillimi ishte në gjendje të mirë shëndetsore, por që iu desht të nënshtrohet rregullave për kurim. Ajo nuk u desht të shtrihet në spital, por që trajtimin e vazhdoi në shtëpi. Dhe dje në kontrollat rezultuan negative ku Fabiana Bytyqi doli e shëndosh plotësisht.

Sipas rekomandimeve të doktorëve Fabiana duhet edhe disa javë pushim dy deri katër dhe më pastaj do t’ju kthehet stërvitjeve të rregullta.

Fabiana (15-0-1, 5 KO) ishte paraparë të mbroj titullin e kampionës së botës WBC në kategorinë Atom me 25 prill kundër meksikanës, Maria Soledad Vargas (14-3-1, 1 KO) por kjo u anulua shumë më herët sikur se të gjitha ngjarjet në gjithë botën.

www.kosovaboxing.org
11 prill 2020

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

RTK

RTKLive
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.