RTK

RTKLive
7 Dhjetor, 2021

Elvis Gashi shënon fitoren e tretë në kick-boxin profesionist

1 min read

Kingcross, Londër, Angli, 17 prill 2011– Javën e kaluar Elvis Gashi ka shënuar fitoren e tretë në kick-boxin profesionist. Gashi (3-0) për kundërshtar kishte kick-boxerin kinez, Huy Pham, ku pas një lufte pesë ruandeshe shënoi fitore me vendim unanim te gjygjtareve. Elvis Gashi është një kick-boxer që premton shumë dhe është vetëm 18 vjeçar. Ai në moshën 17 vjeçare ishte kampion botëror në kick-boxin amator në versionin WKA në konkurrencën e seniorëve dhe në thay-box poashtu. Gashi do të vazhdon karrierën në Angli. Atij po i ec mirë karrierë profesioniste në kick-box. Gashi konsiderohet si njëri ndër talentët më të mëdhenjë të kick-boxit kosovar.

Armend Fetahu
24 Prill 2011

3 thoughts on “Elvis Gashi shënon fitoren e tretë në kick-boxin profesionist

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.