Hën. Tet 26th, 2020

Edison Zani bokson në parameç të Krasniqit dhe Boesel

1 min read

Njëri ndër boksierët tanë perspektiv, Edison Zani (5-0, 2 KO) do të zhvilloj duelin e tij të gjashtë profesionist me 10 tetor. Kundërshtari i tij do të jetë çeku me eksperiencë, Bronislav Kubin (20-25-2, 12 KO).

Ky meç do të jetë parameç i duelit të shumë pritur të boksierit tjetër shqiptar Robin Krasniqi dhe atij, Dominick Boesel e vlefshme për titullin e botës IBO dhe WBA interim

Zani ka një të ardhme të ndritshme. Ai menaxhohet nga njëri ndër menaxherët më të njohur në Gjermani por edhe më gjerë, Bernd Boente, që dikur ishte edhe menaxher edhe i vëllezërve Klitschko.

www.kosovaboxing.org
9 tetor 2020


.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

RTK

RTKLive
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.

php shell shell indir medyum medyum medyum Rokettube Lidyabet Bahis medyum medyum canlı casino siteleri 2020 trbet Replika Saat viagra sipariş Weed Store detaylı iç temizlik weed for sale taraftarium24 replika saat cialis sipariş lifta fiyat romabet romabet romabet ligobet ligobet ligobet betitbet merit slot slotbar giriş bettingtispter eczaneden viagra siparişi