Die. Sht 27th, 2020

Dueli ndërmjet Canelos dhe Golovkin në rrëzik

2 min read

Meksikani Canelo Alvarez është suspenduar përkohësisht nga Komisioni atletik i shtetit të Nevadës, bëjnë të ditur mediet botërore. E gjithë kjo ka rezultuar për shkak të gjetjës në gjak të substancës “clenbuterol”, e cila është e ndaluar të përdoret nga sportistët.

E gjithë kjo ka ndodhë disa javë më parë kur në prova ishin shkuar për kontroll në kampin e meksikanit, duke rezultuar pozitiv. Canelo është arsyetuar se gjatë qëndrimit në Meksikë ka përdorur mish, që në Meksikë mishi i gjedhave shumë herë rezulton me substancën e kontaminume të “clenbuterol”.

Tani meçi ndërmjet Canelos dhe Golovkin vihet në dyshim.

“Z.Alvarez pezullohet përkohësisht nga Komisioni Shtetëror i Nevadas për zbulimet e tij negative analitike, që janë klenbuterol, më 17 dhe 20 shkurt”, tha Bennett për ESPN. “Një dëgjim i komisionit është planifikuar për të me 10 prill 2018, për të dëgjuar nga z. Alvarez.”

Më parë këtë javë, kundërshtari i planifikuar i Canelos, Golovkin kishte vënë në pikëpyetje integritetin e Canelos, duke besuar se lufta do të anuluhet në një moment.

“Përsëri me mishin meksikan? Unë ju thashë, nuk është mish meksikan. Ky është Canelo. Ky është ekipi i tij promovues… Canelo është mashtrues”, theksoi Golovkin.

“Ata janë duke përdorur këto barna, dhe të gjithë po përpiqen të pretendojnë se nuk ka ndodh. Por, ishte shumë e qartë kur muskujt e tij ishin zgjeruar para duelit tonë të parë… dhe me gjurmët e injeksioneve, ku dukshëm shiheshin.

“Unë mund të flas edhe për Oscar De La Hoya, ai gjithashtu nuk është i pastër, ai nuk është i pastërt, ai pyeti çdo mjek, le të shpjegojë se çfarë janë ato “muskujt”, është më mirë të përdoret edhe detektori i gënjeshtrës” tha Golovkin.

www.kosovaboxing.org
25 mars 2018

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

RTK

RTKLive
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.

php shell shell indir https://phpshell.me shell download https://shelldownload.xyz php shell shell indir Buy Rick Simpson Oil Kenevir Yağı instagram takipçi paketleri twitter takipçi paketleri ankara escort bayan ankara escort kızlar altyazılı porno medyum medyum medyum escort istanbul escort istanbul Rokettube Lidyabet Bahis medyum medyum canlı casino siteleri 2020 jigolo sitesi trbet Replika Saat romabet giriş romabet giriş viagra sipariş bağlama büyüsü ankara escort Weed Store detaylı iç temizlik weed for sale taraftarium24