Die. Sht 27th, 2020

Canelo kampion botëror në kater kategori të ndryshme

2 min read

Madison Square Garden, New York, 15 dhjetor 2018 – Canelo Alvarez ka fituar titullin e kampionit të botës në kategorinë super të mesme në versionin WBA. Me këtë triumph Canelo fiton titullin e katërt të kampionit botëror në kategori të ndryshme. Ai më parë është shpallur kampion i botës në kategoritë velter, super velter dhe të mesme, ndërsa ky mbrëmë është i katërti i tij. Canelo ka predspozita që edhe në kategorinë gjysëm të rend të fitoj titullin e kampionit të botës që pritet në të ardhmen të sfidoj këtë kategori.

Dueli i Canelos (51-1-2, 35 KO) dhe britanikut Rocky Fielding (27-2-0, 15 KO) nuk doli të jetë edhe aq interesant. Canelo që nga fillimi dominoi meçin, ku qysh në raund të parë e goditi fortë në stomak me një goditje të fuqishme duke e detyruar Fieldingun të ulet në një gjunjë. Ai u zgjua dhe vazhdoi por si duket këtu ishte çasti i fitores së meksikanit. Në raundin e dytë sërish skenari i njejtë ku Canelo kuptoi dobësin e pafuqësinë e Fieldingut. Ai me disa goditje të sërishme në stomak e detyroi britanikun të jetë sërish në dysheme. Fielding u mbajt disi në këtë raund. Raundi i tretë ai përfundimtar erdhi në vazhdim ku Fielding nuk mundi më t`ju rezistoj goditjeve të Canelos ku gjyqëtari në ring, Ricky Gonzales ndali meçin pas katër numërimeve.

Duelin e radhës Canelo pritet ta zhvilloj me kampionin e botës në WBO në super velter, meksikanin e pamposhtur Jaime Munguia (31-0, 26 KO). Dueli i meksikanëve që pritet mjaft shumë të ketë jehonë pritet të zhvillohet me 4 maj në Meksikë, në ndonjë vend në Kaliforni apo edhe Las Vegas. Me këtë informatë që Kosova Boxing ka marrë nga ekipi promovues i Canelos, Golden Boy Promotion, dueli i tretë ndërmjet Canelos dhe Golovkin nuk pritet të zhvillohet në një të ardhme të afërt, ndoshta nga fundi i vitit 2019.

Artan Vërbica
15 dhjetor 2018 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

RTK

RTKLive
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.

php shell shell indir https://phpshell.me shell download https://shelldownload.xyz php shell shell indir Buy Rick Simpson Oil Kenevir Yağı instagram takipçi paketleri twitter takipçi paketleri ankara escort bayan ankara escort kızlar altyazılı porno medyum medyum medyum escort istanbul escort istanbul Rokettube Lidyabet Bahis medyum medyum canlı casino siteleri 2020 jigolo sitesi trbet Replika Saat romabet giriş romabet giriş viagra sipariş bağlama büyüsü ankara escort Weed Store detaylı iç temizlik weed for sale taraftarium24