Mar. Sht 29th, 2020

Balla fiton titullin WBO të Oqeanisë

1 min read

Grand Star Receptions, Victoria, Australi, 3 may 2019 – Qamil Balla ka arritur një suksesë tjetër në boksin profesionist duke fituar titullin WBO të Oqeanisë. Balla mposhti indonizianin, Hero Tito me nokaut teknik në raund të gjashtë.

Balla (13-1-1, 6 KO) dominoi duelin që nga fillimi, ndërsa që Tito (27-15-2, 11 KO) arriti të mbahet me vështirësi vetëm deri në raundin e gjashtë.

Ky është titulli i katërt i fituar në karrierë për Ballën. Ai më parë ka fituar edhe tre tituj të çmuar si titullin e “Shtetit të Victorias”, titullin e Australisë në dy kategori të ndryshme në të lehtë dhe super të lehtë, si dhe titullin Interim të Oqeanisë në versionin WBA.

www.kosovaboxing.org

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

RTK

RTKLive
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.

php shell hacklink shell indir https://phpshell.me shell download https://shelldownload.xyz php shell shell indir Buy Rick Simpson Oil Kenevir Yağı instagram takipçi paketleri twitter takipçi paketleri ankara escort bayan ankara escort kızlar altyazılı porno medyum medyum medyum escort istanbul escort istanbul Rokettube Lidyabet Bahis medyum medyum canlı casino siteleri 2020 jigolo sitesi trbet Replika Saat romabet giriş romabet giriş viagra sipariş bağlama büyüsü ankara escort Weed Store detaylı iç temizlik weed for sale taraftarium24