Die. Sht 27th, 2020

Analizë: Povetkin ka punuar dhe ka kërkuar atë goditje

2 min read


Edhe pse 41-vjeçar, për shumë kend nuk dukej sfidues, jo i denjë dhe i përfunduar, por Alexander Povetkin diti të shokoj botën me nokautin që ia bëri britanikut Dillian Whyte mbrëmë. Për shumë ekspert dhe njohës të boksit Whyte konsiderohej kërcnimi më i madh i kampionëve botëror, si Fury dhe Joshua, por planet ia prishi rusi më shumë përvojë duke treguar se nuk njeh moshë dhe akoma ka për ti dhanë sportit fisnik.

Një ditë para meçit, Whyte u tregua rrugaq karshi Povetkin. Në matje zyrtare pasi përfunduan matjet, Povetkin i zgjati dorën Whytet, ky i fundit e nënçmoi dhe nuk ia dha dorën, gjest jo sportiv.

Shumë e quajnë goditjen e Povetkinit si “lucky-punch”. Por, jo… Do ta quaj të analizuar mirë dhe të kërkuar. Ai ka stërvitur dhe ka ditur çfarë kërkon dhe çfarë duhej të bëjë. Duke ditur se Whyte është më i ri, shumë i fortë, i fuqishëm dhe i uritur. Atëhere rusi shfrytëzoi kokën dhe me menquri bëri atë që se ka pritur askush.

Në klauzolën e tyre ata kanë kontratë për revansh. Kjo do të zhvillohet gjatë këtij viti. Fituesi do të jetë mandatori zyrtar i titullit WBC që mbahet nga Tyson Fury. Do të shohim se si do të rrjedhin gjërat.

Artan Verbica
23 gusht 2020

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

RTK

RTKLive
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.

php shell shell indir https://phpshell.me shell download https://shelldownload.xyz php shell shell indir Buy Rick Simpson Oil Kenevir Yağı instagram takipçi paketleri twitter takipçi paketleri ankara escort bayan ankara escort kızlar altyazılı porno medyum medyum medyum escort istanbul escort istanbul Rokettube Lidyabet Bahis medyum medyum canlı casino siteleri 2020 jigolo sitesi trbet Replika Saat romabet giriş romabet giriş viagra sipariş bağlama büyüsü ankara escort Weed Store detaylı iç temizlik weed for sale taraftarium24