Die. Sht 27th, 2020

Abraham fiton të tretën të vërtetën

1 min read

Arthur AbrahamMagdeburg, Gjermani, 1 mars 2014 – Arthur Abraham ka treguar madhështin e tij në meçin e tretë kundër Robert Stieglitz. Duelin e parë Abraham e kishte fituar me vendim unanim, ndërsa të dytin Stieglitz me ndërprerje. Dhe ja dueli i tretë dha më të mirin duke treguar Abrahami që ende ka për të dhënë boksit. Shumë njerëz e kishin paragjykuar se ai do të humb sërish me Stieglitz, nuk doli ashtu ku Abraham fitoi me plot meritë, megjithse ekipi SES Boxing u ankua në gjykim të gjyqëtarëve. Dy nga anëtarët e jurisë vlerësuan luftën në favor të Abrahamit (114:111 dhe 115:110), ndërsa njëri në favor të Stieglitzit (113:112). Abraham e rrëzoi Stieglitzin në raundin e 12-të, por nuk arriti të përfundonte luftën me nokaut. Abraham tash ka bilanc prej 39 fitoresh (28 KO) e katër humbjesh. Stieglitz ka pësuar humbjen e katërt karshi 46 fitoreve. Në përballje të drejtpërdrejta tash është 2:1 në favor të Abrahamit.

Kosovaboxing.org
3 mars 2014

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

RTK

RTKLive
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.

php shell shell indir https://phpshell.me shell download https://shelldownload.xyz php shell shell indir Buy Rick Simpson Oil Kenevir Yağı instagram takipçi paketleri twitter takipçi paketleri ankara escort bayan ankara escort kızlar altyazılı porno medyum medyum medyum escort istanbul escort istanbul Rokettube Lidyabet Bahis medyum medyum canlı casino siteleri 2020 jigolo sitesi trbet Replika Saat romabet giriş romabet giriş viagra sipariş bağlama büyüsü ankara escort Weed Store detaylı iç temizlik weed for sale taraftarium24